Skip to main content

Göğüs Küçültme Ameliyatı

By January 17, 2020Uncategorized @tr

Aşırı derecedeki büyük göğüsler kadınların yaşam kalitesini düşüren faktörlerden biri olarak bilinir. Öyle ki iri meme yapısı gereği; sırt ve boyun bölgelerinde yoğun derecede ağrı oluşumuna neden olabilir. Ayrıca çeşitli duruş bozukluklarında, kamburluk oluşumda da göğüslerin önemli bir rolü vardır. Ortalama seviyenin üzerinde olan meme yapısı kimi zaman da kadınların nefes almalarında da zorluk çıkarmaktadır. Bu nedenle hem sosyal, hem psikolojik hem de bedensel sağlık açısından refaha ulaşmak için göğüs küçültme ameliyatlarından faydalanabilmektedir.

Peki göğüs küçültme estetiği nedir ve nasıl yapılır? Estetik operasyon öncesinde yapılması gerekenler nelerdir?

Operasyon sonrasında nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Göğüs küçültme ameliyatı öncesinde hastaların herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını anlamak amacıyla mamografi ve de meme ultrasonlarının çekilmesi gerekecektir. Ameliyat için herhangi bir riskin olmadığı tespit edildiğinde ise genel anestezi ile uyutma işlemi tamamlanarak, operasyonun gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır. Ameliyat öncesinde hastaların kan sulandırıcı özelliği bulunan ilaçlardan uzak durması gerekmektedir. Ayrıca sigara kullanımı da böyle bir cerrahi işlem için risk yaratabilir. Bu nedenle de en az 10 gün öncesinden sigara ve aspirin vb. gibi ilaçların kullanımı mutlaka durdurulmalıdır. Ameliyat öncesinde ise hastaların meme büyüklüğü de göz önünde bulundurularak, deri yapısı, vücut ölçüleri, herhangi bir hastalık olup olmadığı, yaş faktörü ve de emzirme gibi durumlar öz önünde bulundurularak ortalama 3 saat süren göğüs küçültme estetiği gerçekleştirilebilir.
Operasyon için ilk aşamada göğüs ucu çevresinden ya da meme altından kesiler açılır. Sonraki aşamada meme içerisinde bulunan fazla dokular ver derinin çıkarılması işlemi tamamlanacaktır. Bu işlemler yapılırken, cilt dokusunun, meme başının, sinirlerin, damarların ve de süt kanallarının korunmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde büyük sağlı sıkıntılarının yaşanması da kaçınılmaz olacaktır. Ancak ilerleyen yaşlarda geğrek görüldüğü takdirde meme dokusuyla birlikte, meme başının da alınması gerekebilir. Buna estetik operasyonu gerçekleştirecek olan hekimler karar verecektir. Peki göğüs küçültme estetiği fiyatı ne kadar? Her estetik operasyon da olduğu gibi bu cerrahi işlemde de ek işlemler gerekebilir. Bu da maliyetin artarak değişmesine neden olacaktır. Fiyat konusunda daha doğru bilgiler edinebilmek için estetiği gerçekleştirecek olan hekimler ile ön görüşme yapılması tavsiye edilmektedir.