Skip to main content

Estetik Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

By January 28, 2020February 11th, 2020Uncategorized @tr

Aşırı derecede kilo alıp vermek, ilerleyen yaş, derinin elastikiyetini kaybetmesi ve sürekli yağ birikimi kalçada sarkmış ve kötü bir görünüm oluşmasına neden olur. Bilindiği gibi vücut hatlarının estetik görünmesinin en önemli sırrı kalkık popo yapısıdır. Eğer kalçanızda gevşeklik, ciltte aşırı derecede sarkma ve de yağ dokunuz varsa, ideal kilonuza yakınsanız ancak son zamanlara dramatik kilo almaya başlamışsanız, kalça üzerindeki fazla deri ve yağ dokusu kişilerde rahatsızlık hissi uyandırıyorsa, zaman zaman hakaret etmekte zorlanıyorsanız estetik popo kaldırma ameliyatı yaptırılması mümkün olacaktır.

Peki estetik popo kaldırma ameliyatı nedir ve nasıl yapılır? Popo dikleştirme ameliyatı ne kadar sürer ve operasyon sonrasında vücutta kalıcı izler oluşuyor mu?

Estetik popo kaldırma ameliyatı estetisyen hekimler tarafından genel anestezi altında yapılmaktadır. Cerrahi girişim için ilk aşamada poponun alt kısmında kesiler açılır. Açılan kesilerin içine girilerek, gerek görüldüğü takdirde popo içerisinde protez ve de yağ dokusu yerleştirilir. Ameliyat bitimine biriken sıvıların dışarı atılması için dren takılır. Ortalama 1 ya da 2 gün içerisinde dren çıkarılarak hastalar normal hayatlarına döndürülür. Tam iyileşme süreci ise 1 aydır. Çok büyük riskleri olan bir operasyon olmasa da, tıpkı her türlü estetik operasyon da olduğu gibi popo dikleştirme ameliyatlarının da deneyimli hekimler tarafından yapılması şarttır.Estetik popo kaldırma ameliyat fiyatı için de yine işlemin gerçekleştirileceği merkezlerden bilgi almak mümkündür.